yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

what is the purpose of the cell cycle
Using the order of operations rule, solve the following: 12 ÷ 2 + 4 – 2 × 3 = ? A. 24 B. 36 C. 0 D. 4
Explain how to find all the factor pairs of 40
Which equation could be used to find the number of days, d, in h hours?
what figure of speech is the saying: The sun played hide and seek with the clouds. a. Personification b. Metaphor c. Hyperbole d. Simile
what figure of speech is the saying: The sun played hide and seek with the clouds. a. Personification b. Metaphor c. Hyperbole d. Simile
solove this fractions 7/64+ 20 7/8 +5/32=
What country does Aruba belong to?
what is 3/4 divided by 1/24
What mountain range divides Europe and Asia?