justicemjohnson1483 justicemjohnson1483
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Frui o rama sells dried pineapple for per ounce magd spent a total of 2.65 on pineapple how many ounces did she buy

Respuesta :

orinpurple
orinpurple orinpurple
  • 12-02-2021

Answer:we need more info

Step-by-step explanation:how much does it cost per pound?

Answer Link

Otras preguntas

What is the remainder when (3x4 + 2x3 − x2 + 2x − 24) ÷ (x + 2)?
Given that S^3 on the bottom 1 (e^x)dx=(e^3)-e use the properties of integrals and this result to evaluate S^3 on the bottom 1 (5e^x − 1) dx. I got 5e^3x-5e-1 i
From a committee of 6 girls and 4 boys, a name is selected. Then another name is selected. What is the probability that both people drawn will be girls?
Read this sentence: Sarah was as hungry as a momma grizzly bear just waking from hibernation. What does the phrase grizzly bear suggest? a. Ferocity b. Heavin
We hurt without moving. And poison without touching. We bear truth and lies, But are not judged by size. What are we?
How much power does a hair dryer require to transform 198 000 J of energy in 15 mins?
tom uses water from a full tank to fill 6 bottles that each hold 16 ounces and a pitcher that holds 1\2 gallon. how many ounces of water are left in the water t
What is the product of the rational expressions below? x-9/x-2*x+9/x+2
Prove 2√(x) + 1/√(x + 1) <= 2√(x+1) for all x in [0,inf)
What best describes the expression y over 4? Some number divided by 4 Some number times 4 4 more than some number 4 less than some number