QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

Please help. How can this set be expressed using inequalities?
There are 80 picnic tables at the park. During the first weekend of the summer, there were 40 available tables. During the second weekend of the summer, there w
- 2.5f + 0.4f - 15 - 4
Pls answer this correctly The number of pieces of popcorn in a large movie theatre popcorn bucket is normally distributed, with a mean of 1720 and a standard d
Read the excerpt from "Introduction to Poetry" by Billy Collins. I want them to waterski across the surface of a poem waving at the author's name on the shore.
Please Answer, I Need Help !! (View Image)
50 points!!!!!! Match the vocabulary word with the correct definition. 1. one-to-one correspondence 2. included side 3. corresponding angles 4. congruent figure
can someone answer number 11 and show the work? I need it bad, please .
Select solutions that satisfy the inequality (picture)
GCSE Music list 5 famous pianists