anonymousiii12388972 anonymousiii12388972
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 24 chairs cost a total of $312.00. What is the unit price for each chair?

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 10-03-2021

Answer:

$13 per chair

Step-by-step explanation:

312/24 = $13 per chair

Answer Link
mayasukhai mayasukhai
  • 10-03-2021

Answer:

$13

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is demand in marketing?
HELP!!!!!!! What is the purpose of paragraph 5 of "Year–Round Schooling Helps Students, Teachers, and Families"? A to point out that many families like to go
( 1 - 7n) times 5 What are the steps to solving it?
Triangle ABC has vertices A (-2, -1), B (-2, 5) and C (1, -1). Calculate the perimeter of the triangle.​
Please answer this question
Write the function in standard form f(x) = -5 (x-7)^2 +11
Help I need to know I only have 15 min What does x equal in x/2=-5
Overall, how good an example of Gothic literature is "The Fall of the House of Usher?" Which Gothic elements are not found in the story?
1Gwen drew a picture of an octopus in art class. 2It was outlined in black and shaded with greens and browns. 3It had huge eyes and eight long arms. 4In each of
1. Which of these is an agent of chemical weathering? copper patina iron oxide acid rain iron