jaydah1109
jaydah1109 jaydah1109
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

If five boxes cost $35 what is the cost per box

Respuesta :

mhej
mhej mhej
  • 10-03-2021

Answer:

7 dollars

Step-by-step explanation:

35 divided by 5 = 7

Answer Link

Otras preguntas

How Do You Write 40,023,032 In Two Other Forms
if 60 marks is 40% , what is full marks
who was born earlier? would it be robin williams, brad pitt, or stevie wonder
someone who is able to continue working when they are under the stress of a deadline and have people agitating them are showing the virtue of ______. a. prudenc
Rearrange the formula So y is the subject: x+√y/9=1
que es reforma de salon
x-12÷6=9 what does it mean i don't under stand pleas do work
how deep is the outer core beneath the surface
at the city museum, child admission is $5.60 and adult admission is $9.10 . on tuesday, twice as many adult tickets as child tickets were sold, for a total sale
write the fractions in simplest form 21/35 and 36/48