jesus1917
jesus1917 jesus1917
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

sophia has $8 to spend on lunch .does she have enough money for a sandwich a drink and a bag of chip?​

Respuesta :

djejjenenenenenem djejjenenenenenem
  • 12-03-2021
What are the prices for everything?
Answer Link
maliawhite00 maliawhite00
  • 12-03-2021
how are we supposed to know if we don’t have any specific prices for the chips drink and sandwich
Answer Link

Otras preguntas

what actions by great britain angered the American colonists after the french and Indian war?
A physical property of a solid use to describe its surface
In 18 years, Jenny will be three times as old as she is now. How old is she?
subtract the ones.3 < 4,so regroup. 7 tens 3 ones=6 tens_ones 473_294
One reason. That the europeans began to explore far from their boundries was to expand their trading relationships with middle eastern and merchants true or fal
How can I explain how to make a 3.5 into a fraction for Mt 10yr old?
starea de spirit a eului liric in poiezia floarea soarelui de radu satnca
what is the unit rate $300 for 13 ft2?
Which animal introduced by European traders changed the lifestyles of American Indians living on the Great Plains?
A factory produces 30,480