896308
896308
12-03-2021
Mathematics
contestada
if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost
Respuesta :
27hlj00
27hlj00
12-03-2021
Answer:
$0.75
Step-by-step explanation:
6 divided by 8
Answer Link
hdhshshshshps
hdhshshshshps
12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Are all 5 sided figures similar?
List three examples of direct evidence of evolution.
The area of the banner is 144 square feet. The width of the banner is 1/4 the length of the banner. What are the dimensions of the banner?
A line has a slope of -5 and passes through (1,-1).which is the equation of the line in point - slope form?
During energy transformations, sometimes energy is destroyed.is that true or false
Explain why ionic compounds are formed when a metal bonds with a nonmetal but covalent compounds are formed when two nonmetals bond.
find the buying price of each of the following when 5% sales tax is added on the purchase of;1. a pillow for RS. 60 2. two bars of soap at RS.25 each
In 2005, a large algal bloom composed of _____ caused a toxic condition known as the "red tide" which closed shellfish harvesting off of Newfoundland, Maine, an
What is an Autobiography
why is 5/12 greater than 3/4