yeonicole60
yeonicole60 yeonicole60
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gina bought a thumbdrive and 12 writting pads for $13y . Each writting pad cost$2 Find the cost of the thumbdrive​

Respuesta :

josephntsamai06
josephntsamai06 josephntsamai06
  • 10-04-2021

Answer:

its 24 since each one cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

In a story, the plot begins with the exposition, which provides a. solutions to the central conflict. b. a moment of intense action. c. background information.
Sasha hikes into a canyon. She takes a break at the rest stations every 23 of a mile. If she started at sea level and has hiked down to the fourth rest station,
new additions to the labor force, including ______ and _______, have little loyalty to organized labor.​
Find the amplitude, period, and phase shift of f(x) = –2sin (7x + 7).
What is the relationship between DNA, chromosomes, and any organism? Drag and drop the descriptive phrase to the correct column, thereby helping us to describe
Why is the United States Congress divided into two houses? All states have equal representation in one house to benefit smaller states, and representation is ba
What is the middle colony religion
8.41 x 7.82 x 414 40.6 x 80.22 What is the awnser
Which atmospheric layer prevents meteoroids from reaching Earth’s surface? mesosphere stratosphere thermosphere troposphere
what's the difference between a molecule and a particle​