majorbernice05 majorbernice05
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

hillary paid 8$ for 12 dounts. what is the approximate unit cost for each donut

Respuesta :

reynajoseph306 reynajoseph306
  • 12-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

You have to multiply 8 times 12 and that is 96

Answer Link
akiragibson428 akiragibson428
  • 12-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

12÷8

Answer Link

Otras preguntas

How do I explain the laws of motion when I am walking down the street?
what is the purpose of the cell cycle
The sum of two consecutive odd numbers is 156. Write an equation to determine the value of each nu
birds that fly have lightweight bones some of which are hollow how might this unique body structure benefit the bird?
How do molecules in a solid differ from those in a liquid or gas
How many possible pairs of number factors does c have in the fallowing trinomial? x^2+bx+36
Which equation could be used to find the number of days, d, in h hours?
together, Sarah's two cats have the same mass as her dog, 11 kg. The mass of one cat is 1500 g greater than the mass of the other. What are the masses of the tw
How is DNA unzipped at replication forks?
7 is what percent of 105