buvucvin buvucvin
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

c) If Sam only has $25. how much fuel can be bought for $1.40/L?

Respuesta :

Fastrace18
Fastrace18 Fastrace18
  • 10-05-2021

Answer:

17.86 liters of fuels

Step-by-step explanation:

25 / 1.40 = 17.86

Or 17 if you cannot buy for less than $1.40

Answer Link
asmreatinggirls asmreatinggirls
  • 10-05-2021
17.85

explanation:
25 ÷1.40= 17.85714285714286
Answer Link

Otras preguntas

All cells have similar structures, including _____.
the bakery bought 4 bags of flour containing 3.5 kg each .475 g flour are needed to make a batch of muffins and 0.65 kg is needed to make a loaf of bread. if 4
at the playground, the new sandbox was 3 meters wide and 2 meters long. what is the area of the sandbox
In which sentence is the underlined word the proper adjective formed from Asia? A. We visited an Asia's art museum last week. B. We visited an Asia art museum
The genotype represents _____.
i need your help.... explain the effect humans have had on Espanola's giant tortoise populaition.HELP>>>>>>>
12:X = 26:221 ... How do u do proportions correctly ?? I don't get it. Help me Plz?
What causes some to prevail and others not to prevail?
What ordered pair names the origin of any coordinate grid?
Chris Built a rectangular snow fort with a perimeter of 24 feet. The length of the fort was 8 feet less than 3 times the width. What was the length (x) and widt