keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

Find the tangent for angle A
Solve for x. A. 6 B. 8 C. 12 D. 18
When should you get a line of credit set up for a business? (Select the best answer.) A.   When the company experiences its first unexpected expense or cash sho
To ensure others want to include you in future games, you should
Select all of the answers that apply. Which of the following words or phrases describe weather conditions? less predictable long-term always changing expected
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Elige la forma correcta del pretérito. Yo (estudiar) para este examen de español.
A group of friends, both males and females combined, decide to go study at the library. Any time the group of people you are referring to is mixed, you use the
Biogentically developed GMO foods are
Blocks numbered 0 through 9 are placed in a box, and a box is randomly picked. The probability of picking an odd prime number is? The porbability of picking a
how did native americans in the eastern woodland region divide up labor