bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How do I convert 498.82 cg to mg
Principles and the Preamble.Topic sentences draw readers’ attention to the main purpose of a piece of writing. It sends the same message as a thesis or claim. W
Ken saves $140 per month. If this is 2.5% of his monthly income, how much does he earn per month ?
how do coral reefs have an affect on people?
Nineteen less than eight times a number is equal to eleven more than six times the number
Ken saves $140 per month. If this is 2.5% of his monthly income, how much does he earn per month ?
Many Federalist beliefs in the American system of government were incorporated by a. John Marshall. c. Thomas Jefferson. b. Abigail Adams. d. Aaron Burr.
How is estimation helpful when adding and subtracting decimals
What is 55/122 simplified
What determines the size of an atom