liongcubs liongcubs
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

you buy rice at $0.71 a pound a batch requires 4 pounds or rice how much is one batch​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

$0.71 x 4 = $2.84

Answer Link
MyBrainIsThinking
MyBrainIsThinking MyBrainIsThinking
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

I know this how you ask? $0.71 x 4 = $2.84

Answer Link

Otras preguntas

calculate the amount of current that must flow for 50 minutes to a solution of silver trioxonitrate (V) solution to deposit 2 mole of silver. (Ag=108, Faraday's
talk with me guys not for bad reason.​
What is the definition of Define theory ?
Find the interest on a used car loan of $5000 at a rate of 16% for a period of 8 months
A student's parents invested $5,000 in a college savings account that pays 4.85% annual simple interest. No additional deposits or withdrawals will be made. Whi
Plz pick I’ll give brainliest
Solve the equation: 3x + 7 = 10
Two students, Addison and Gavin, line up one behind the other. How many different ways can they stand in line?
Which of the statements are about touching behavior involving children is true? Boys and girls are equally likely to be touched. Women are more likely than men
Pls explain and I will mark as brainliest too