Kadencemoore09
Kadencemoore09 Kadencemoore09
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better value? 3 sandwiches for $15.00 or 4 sandwiches for $21.00? PLEASE EXPLAIN DO NOT PUT ANY LINKS

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-05-2021

Answer:

3 for 15

cheaper

all you have to do is divide the number of sandwiches by the money.

(i answered again because its a waste of points)

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE!! A local little league has a total of 80 players, of whom 80% are left-handed. How many left-handed players are there?
How does a growing embryo inside a seed obtain food? It uses food stored within the seed. Olt undergoes photosynthesis to make its own food. o It absorbs food f
Which statement describes something quantitative? A)The liquid was a blue colour. B)The liquid smelled strong. C)The volume of the liquid was 27 mL.
How to convert 11/13 to a decimal.
Imagine that the human population continues to increase, but we don't monitor or implement strategies to minimize our impact on the blue crab population. Constr
Pl hell it’s for homework
Please help-When Bonita started driving at 4:00 P.M., the temperature was 12°F. When she arrived at home at 10:00 P.M., the temperature was -5°F. What was the c
The coordinates of the vertices of a quadrilateral are P (3,5), F (3.-4), K(-4,-5), and X (-4, 2). Quadrilateral PEKX is reflected across the y-axis to create q
Need help. brainliy to the first person that answers is right telling why
what are some examples of the second law of motion