Kingsely1213 Kingsely1213
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 donut is $3. If the donuts come in packs of 6 and I have $100 how many donuts can I buy?

Respuesta :

Nauna Nauna
  • 12-05-2021
It would be 16 doughnuts
Answer Link

Otras preguntas

Why is an artificial heart not an organ
WILL GIVE BRAINLIEST AND LOVE YOU FOREVER, PLEASE ANSWER NOW!!!​
What is the equation of the line parallel to the line y=3x-4 such that distance between y-intercepts is 10?
How is mass wasting different from other forms of erosion? O A. It takes millions of years. O B. It involves chemical reactions. O c. It involves physical force
This experiment was divided into two parts. For the first part of the experiment, the ________ was intentionally manipulated. This was the independent variab
60 POINTS and BRAINLIEST!Which segments show changes of state that absorb heat?B-CC-DD-CD-EE-F​
Write the definition of a class Player containing: An instance variable name of type String, initialized to the empty String. An instance variable score of ty
5) Add the product of 6 and 4 to the difference of 7 and 3
How does the Constitution provide for situations in which the President is disabled?
Find the curve's unit tangent vector. Also, find the length of the indicated portion of the curve.Find the curve's unit tangent vector. Also, find the length of