eva222
eva222 eva222
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel had 36 quarters. If it costs 4 quarters for each coke from a coke machine, how many could she buy?

Respuesta :

OFCOURSEIVEMETJARED
OFCOURSEIVEMETJARED OFCOURSEIVEMETJARED
  • 12-05-2021
Answer:
9 Cans of coke.
Explanation:
36 divided by 4 = 9.
Answer Link

Otras preguntas

In which sentence does the verb agree with the subject? A. Somebody at this restaurant are celebrating a special occasion. B. Everybody on the team is wearing a
Write an expression for the perimeter of the triangle shown below: A triangle is shown with side lengths labeled 0.3x plus 24, 5x, and 0.2x minus 15. 10x − 9
Are all blood vessels the same size
Which building in Athens is dedicated to the goddess Athena?
which phrase represents the expression 14x-19?
Why did Athens need to trade with other city-states and colonies,and what products did they trade with?
9x^3-16x factor using the GCF as the first term
184=1/2x(8.5+14.5) how do i cancel out the fraction?
CAN U PLEASE HELP ME!!!!!!?????????????????? Which are characteristics of life in Sparta but not Athens? Choose all answers that are correct. A. People elected
What is P.E.M.D.A.S?