jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Document 8b …Although obviously severely limited, the improvements for blacks [African Americans] during the Depression were discernible [noticeab
the eggs of frogs are surronded by a
The Progressive movement supported the idea that the federal government should (1) regulate big business (2) reduce immigration (3) build an overse
“Congress Passes Alien and Sedition Acts’’ “Lincoln Suspends Habeas Corpus’’ “Wilson Signs 1918 Sedition Act” These headlines show that the federal
What was a major result of President Herbert Hoover’s use of the military to drive the Bonus Army out of the nation’s capital? (1) Army veterans widel
How many km/hr is 30 m/s?
during the European enlightenment the democratic idea emerged that governments get there power from
“Radical Immigrants Deported” “Bombs Explode on Wall Street” “Palmer Raids Criticized by Congress” These post–World War I headlines are most closel
When y= __________, the expression 3+y has a larger value than the expression 3y
In 1948, the United States responded to the Soviet blockade of West Berlin by (1) tearing down the wall between East Berlin and West Berlin (2)