2vkspence 2vkspence
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
A) find the cost of 1 banana and 1 pear?

Respuesta :

ninamarieavallone ninamarieavallone
  • 12-05-2021

Answer:

406

Step-by-step explanation:

mnubytvcsdfghcrevthrrtd3s2erecrstvr

Answer Link

Otras preguntas

Why was the foreign policy of Harding and also Coolidge called isolationist?
please help... i think the answer is A. He did not perform enough trials. but i want to be sure.
What was General Winfield Scott’s strategy for winning the war with Mexico?
What is a way the skin helps to maintain homeostasis?
Make 7/10 into a decimal? And how do I convert 7/17 into a decimal?
what does f(t) mean? f(t)=2t-3 What is the value of f(7)?
Most of a cell’s functions cannot use energy directly from the food we eat. Describe how the energy from food can be transferred to forms your cells can use. Pl
Is the example a complete sentence, sentence fragment, or run-on sentence? Mary has ambition she has a strong work ethic. A. run-on sentence B. complete sent
A cup of cereal can contain 480 milligrams of salt, which is 20% of the recommended daily amount. What is the recommended daily amount of salt?
Which phrase best defines erosion? A. layering bits of rocks and soil B. cementing layers of rock together to form stone C. breaking up rocks into smaller piece