aeherrera110708 aeherrera110708
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly purchased 9 planters for a total of $63. She wants purchase another 20 planters at the same unit price.
How much will 20 planters cost?

Respuesta :

kbnqms2vh kbnqms2vh
  • 12-05-2021
Answer

140 :D

Explanation
Answer Link
dnieves13
dnieves13 dnieves13
  • 12-05-2021
It’ll be 140, because that’s how much they cost
Answer Link

Otras preguntas

Give the function a rule. {(0,1), (1,2), (5,32), (6,64), (10,1024)}
For a story contest, 4 out of every 65 people who visit the story will receive a free DVD. If 455 people visit the store, how many DVDs were given away
Jonah and his friends go apple picking.jonah fills  5 baskets .each basket holds 15 applesif 14b of jonahs friends pick the same amount as Jonah,how many apples
How did the gold rush change the cultural composition of California?
can you use middle passage in a sentence? and use fundamental orders of Connecticut in a sentence?
How did the rise of mass consumption impact life for American women—especially middle-class urban women?
Which immigrant groups adapted especially well economically? Which groups lagged? Why?
A box of cereal states that there are 75 calories in a 34-cup serving. What is the unit rate for calories per cup? How many calories are there in 4 cups of the
What is required to make a resting object move or a moving object change speed or direction?
Describe the basic components of a tissue: