chiomaokeke
chiomaokeke chiomaokeke
  • 11-07-2021
  • Mathematics
contestada

Bagels cost 35p each how much is 6?

Respuesta :

Bromine67
Bromine67 Bromine67
  • 11-07-2021

Answer:

1 = 35p

6 = 35p×6

= 240p

Therefore, 6 bagels cost 240 p

Answer Link
aleenabestruggling aleenabestruggling
  • 11-07-2021
1 = 35p

6 = 35 x 6 = 210

210p = £2.10
Answer Link

Otras preguntas

onde a artista manuela pimental encontra inspiração e materia-prima para seu trabalho?
1 What is the product of 2r^2- 5 and 3r
Anaphora is the use of a repeated word or phrase that A. concludes a speech. B. urges political action. C. mitates the rhythm of poetry. D. introduces a clause
Write the equation of the line that passes through the points (- 5, 1) and (2, 0) . Put your answer in fully reduced slope intercept form, unless it is a vertic
4w - 8 = 32 the value of 4w is 40 how do you know this is true Please help I will give you Brainlyest
Which number sentence is true? A. 12 < |-12| B. |-12| < |-48| C. |-48| < |48| D. |12| > |-48|
If 3, 9, 10, x are in proportion find the value of x.​
Choose the correct equivalent expression using the GCF. 9+12 3(4+3) 4(3+4) 3+(3+4) 3(3+4) PLEASE HELP
If three plants grew to 20 cm, 25 cm and 15 cm, what would be the average height of the plants?
(50 POINTS!!!!) WHOEVER GETS IT CORRECT GETS BRAINLIEST! Read this passage from "The American Dream." One of the first things we notice in this dream is an amaz