001414301 001414301
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

A jar of honey is $2.40. How much do 4 jars of honey cost

Respuesta :

buddhahavefun0
buddhahavefun0 buddhahavefun0
  • 10-08-2021

Answer:

It would cost you 9.6 dollar .

I hope it is helpful mark me as brainlest and follow me for more good answer plz♥️♥️

Answer Link
DarkGamingYT
DarkGamingYT DarkGamingYT
  • 10-08-2021
$2.40 x 4: $9.60

Proof:
Ver imagen DarkGamingYT
Answer Link

Otras preguntas

please please please help asap
Select the correct answer. What is abstraction? OA. the concept that software architecture can be separated into modules and that each module can be examined in
Find the number of gallons of sulferic acid in 50 gallons of solution in a tank, if the percent of sulfuric acid is 50%.
what is second explain it briefly​
Which of the following substances can be used to neutralize HF? A: HF B: SO2 C: HCI D: NaOH
Write a formula by showing the relation among density mass and volume.​
3T-2 + T -5T= -1 Solve it out please
Blood spatter can indicate: the direction in which the blood was travelling. the angle the blood hit a surface. the origin point of the stain. All of the above.
Choose a number line to model the following situation: After a gain of 25 yards, the football team lost 25 yards on the next play.
Factorize :solve no g and h ​