avonnafindley6 avonnafindley6
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

6 for $14.34
each. Please I really need help with this.

Respuesta :

leonoell
leonoell leonoell
  • 10-09-2021
6 items for $14.34 each is $86.04.
Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to wear loose-fitting clothing when exercising?
Alonso brings $21 to the market to buy eggs and avocados. He gets eggs that cost $2.50. Then, he notices that the store only sells avocados in bags of 3 for $5.
Consider the relative liquidity of the following assets: Assets 1. The funds in a money market account 2. A $5 bill 3. A share in a publicly traded company
20 points! Please help.
A piece of aluminum occupies a volume of 13.0 milliliters and weighs 52.9 grams. What is its density of the aluminum rounded to the nearest hundredth?
All household circuits are wired in parallel. A 1140-W toaster, a 270-W blender, and a 80-W lamp are plugged into the same outlet. (The three devices are in par
Rank the total mass of each stack
find the product 538 x 100=
y=-2x+4 missing value
Although President Kennedy may have been known for his carefree flag football games, it was another twentieth-century President, Gerald Ford, who should be ____