avrienelms8
avrienelms8 avrienelms8
  • 11-09-2021
  • Mathematics
contestada

grapes are on sale for $2.36 per pound​

grapes are on sale for 236 per pound class=

Respuesta :

Emorix
Emorix Emorix
  • 11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90

Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link

Otras preguntas

The leader of the Civil War during World War II was
Can someone please please please help
Is desalinating water a good strategy for providing clean water? Why or why not?
Iraq War Blog”: Which sentence from the excerpt best supports the idea that the narrator remains optimistic about people? Question 13 options: a) “It is a grea
16 Select the correct answer from each drop-down menu. involves having a variety of investments in your Reset Next
7. Alivia spends 2 hours on her homework. Jessica spends 2 1/4 as long with her homework. How long does it take Jessica to complete her homework?
Can some one help me !!
List one thing that you saw Hollywood stars of the day doing in the video.
The table shows the relationship between the number of bracelets made and the number of beads used. The number of beads used to make 7 bracelets is?
What is the slope of the line on the graph below? O1/5 O1/3 O3 O5