staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of lipids
2. How might the facilities in an outpatient surgery center differ from those in a general hospital?
The Real Numbers Can a particular, specific, real number be both rational and irrational? Explain your answer.
What does the focus on the custome house and the discription of his fellow workers reveal about hawthorne?
The leader of democratic Czechoslovakia in 1938 was
The volume of a box is 1344 cm cubed. The height of the box is 8cm. The length of the box is triple the height. Find the with (w).
the next customer spends £17.55 what is this rounder to the nearest pounds? £
In a box of 36 pencils 20 are sharpened. what is the ratio of sharpened pencils to unsharpened pencils
A clerk counted 14 small baseball caps, 37 medium baseball caps, and 29 large baseball caps on the store shelves. She also counted 9 small baseball caps and 19
What is the estimate of 617.3