aaniyah80
aaniyah80 aaniyah80
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 16 markers cost $3.52. How much does each marker cost?

Respuesta :

Sashakay
Sashakay Sashakay
  • 12-10-2021

Answer:

To find one marker

$3.52 / 16

=0.22 cents

Answer Link
trinityy30
trinityy30 trinityy30
  • 12-10-2021
Each marker cost 0.22 :

3.52 ÷ 16 = 0.22
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes relations between colonists and American Indians in the early days of the Georgia colony? Relations were good due to the p
What additional information can be used to prove AZDX = AXYZ by SSS? XZ=ZD DX=YZ DZ=YX XZ=XY
Porfa ayúdenme a resolver lo de la ficha, plis.
100 points, I need help filling this out.
what are some benfits of getting involved with 4h
The government recently announced that it plans to hold a major sporting event in your country. write an article giving your feelings about the plan. HELP FAST
Telephones and radios existed before the war, but they were considered luxuries and too expensive for most people. WWI speeded up development of these invention
Logan spent $42 to buy 4 basketballs. What was the price per basketball
Which claim about traffic congestion is supported by the graph?
pmdndnd xsnssssjs cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc