MagicUnicorn99
MagicUnicorn99 MagicUnicorn99
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

Mallory has $9 to buy lollipops that cost $0.35 each. What is the greatest number of lollipops she can buy?

Respuesta :

zainab1029
zainab1029 zainab1029
  • 13-10-2021
she can buy 25 lollipops
Answer Link

Otras preguntas

Simply 3/3 in a fraction
Marlon bought 7/8 pound of turkey at the deli. he used 2/3 of it to make sandwiches for lunch. How much of the turkey did Marlon use for sandwiches?
Marc has started drinking whenever he is upset or stressed. When his friends ask him how much he drinks, he lies and makes excuses. He sees alcohol as an escape
what's 7.8 divided by 15
The use of which of these elements makes Twelfth Night one of Shakespeare's transvestite comedies? mistaken identity cross-dressing unrequited love
Which of the following p21 of an argumentative essay belongs in the introduction? reason evidence counterclaim thesis
What is the gcf of 27,45,and 63
Six brothers share 4 pies equally
What characteristic is shared by birds, salamanders, and sharks? a. Lungs b. Jaws and paired appendages c. Four limbs d. Endothermy
Target sells 24 bottles of water for $3, and 36 bottles of water for $4. Which is the better buy and by how much? A) 24 bottles for $3 by 1.5¢ per bottle B) 24