4342061
4342061 4342061
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Estimate the unit cost for 22 magazines that cost $107.00. Each magazine costs about?

Respuesta :

002694 002694
  • 10-11-2021

Answer:

107/22= 4.9

Step-by-step explanation:

divide total price by number of magazines

Answer Link

Otras preguntas

what happens to the resistance of two resistors when connected in series​ circuit
Reword the following questions using the INVERSION form 1. Quand est-ce que tu joues au basket? 2._Pourquoi est-ce qu'il travaille le dimanche? 3. Comment est-c
19. In a 16 Personalities Test, which factor is opposite of judging? O A. Prospecting B. Turbulent C. Intuition O D. Feeling
Which expense has to be incurred at the time of Production? a)fixed b)variable
Eight-year-old weston was mol-ested at summer camp last year. which effect should his parents expect as a result? ptsd depression bed-wetting trouble sleeping
Amanda simplifies the following expression and shows her work below. What mistake did Amanda make that resulted in an incorrect answer?34−8÷2 + 3∙434−4 + 3∙437
A native of san antonio, he represented texas' 20th district in the u.s. congress from 1961-1999, and now has a convention center named for him in his hometown.
Hello can you HELP ME with French EX4 Merci!
Match the verbal expression (term) with its algebraic expression (definition). Match Term Definition Four less than an unknown value A) y − 4 Quotient of a vari
Solve for X please help