matina2009 matina2009
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Arthur purchases the same food everyday for lunch. He buys a grilled cheese sandwich for $0.75, an apple for $0.40, and milk for 0.45. How much will arthur need to buy lunch every five days

Respuesta :

kiwitay06 kiwitay06
  • 10-11-2021
its $8

.75 + .40 + .45 =1.60
1.60x5 = $8
Answer Link

Otras preguntas

What are some benefits of good flexibility?
write down the names of two people with whom you have vertical relationship
Use properties to find the sum or product  8×51
write expression for the volume and simplify
BaBr2 is a ionic compound, Covalent compound or a acid
what element has three half filled orbitals in the 3p sublevel
What are the causes of a purplish lump just underneath e skin on breast?
which of the following represents a difference between Spartan helots and Athenian slavesA. Spartans had their own communities and Athenians did not B. Spartan
2.998x10^8 m/s is how many kilometers per hour?
The alabama claims select one: a. saw the united states refuse to pay alabama for losses incurred during the civil war. b. involved complaints by the united sta