sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Francisco: ¿Es grande tu familia, Antonio? Antonio: Sí, mi familia es muy grande. Somos ocho personas. Y Uds., ¿es grande enter answer familia? Francisco: No
A construction crew built 1/2 mile of road in 1/4 days
What do the factors in(-7x + 60)(x + 4) represent?
HELP ASAP! 10 points given if correct.
Jerry started doing sit-ups every day. The first day he did 19 sit-ups. Every day after that he did 2 more sit-ups than he had done the previous day. Today Jerr
The motor cortex is located in the ________ lobes. (2 points) occipital temporal frontal parietal association area
how did antbellum era Romanticism contrast with the culture of the age of reason in the previous revolutionary era?​
During the late 1800s, many new immigrants to the United States came from Eastern Europe. Western Europe. O South America. North America.
question 5 on the attachment
I need help 30 points for this Positive and Negative impact of the Explorer John Cabot