flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

Most of Shi Huangdi's terracotta warriors were cast from the same mold. true or false
a developed list of what you consider to be the major technological breakthroughs leading to the Industrial Revolution
Add one set of parenthesis to make the following equation true 25 - 8 - 2 = 19
The set of input values of a mapping diagram is called the ___ A. domain B. range C. function D. ordered pair
The rungs of the DNA ladder are made up of _________. a.-nitrogen bases b.-amino acids c.-phosphates d.-sugar molecules
A person has 17 coins, all nickels and dimes, worth $1.25. How many nickels are there?
which plural noun always takes a singular verb
what is the value for ƒ(x) = 4^2x - 100 when x = 2 ?
Discuss the two main causes of skin cancer.
An experiment looking at structures smaller than a cell would most likely employ a _______. a. dissecting microscope b. transmission electron microscope c. sc