zacarajohnson
zacarajohnson zacarajohnson
  • 11-11-2021
  • History
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36

Respuesta :

TemperatureBig
TemperatureBig TemperatureBig
  • 11-11-2021

Answer:

the unit price for one fish is 2.14 dollars

With one dollars u can buy arounf 1/2 a fish

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Justin has $500 in a savings account at the beginning of the summer. He wants to have at least $300 in the account by the end of the summer. Justin withdraws $2
Which of the following cities was avoided when the United States decided to use the atomic bomb? A. Hiroshima B. Nagasaki C. Tokyo D. No city was spared
which city was named after a native american chief?
The trumpet played loudly.
Why did the fighting take place in France in 1914?
Decide whether the sentence is correct or incorrect as written. El hospital está en el centro de la ciudad. Correct incorrect.
By reading the paragraph, why do you think schools in the south did not immediately desegregate?
Lucy is going to watch a movie in her collection. She has 5 action movies, 4 comedies, and 3 dramas. She will randomly select one movie. What is the probabilit
Identify the forms of political participation as traditional or digital.traditional political participationdigital political participationvoting in an electionP
in what forms and where do we find water on Earth?​