annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP The table above gives selected values for the differentiable function f. in which of the following intervals must there be a number c such that f’(c
Pretty please help !!
ASAP, DUE IN 20 MINUTESWhat are 3 reasons that France stopped paying for voyages to Canada?∆ The New World appeared worthless∆The cost was too hight∆They did no
help me!!! what´s 20×20+3-4×20=
Identify some of the physical and emotional health problems caused by the Great Depression.
Need before 6pm Create a line of a poem that has internal rhyming and alliteration.
Critically discuss how effective communication of values may help you build asustainable relationship with your friends​
Consider the point X at (0,21) and point Y at (88, -103). What is the coordinate of the midpoint of xy
What efforts are made to conserve wildlife in Nepal ?​
write any value that is a solution of inequality 1/4y ≥8?