KnowledgeLauncher
KnowledgeLauncher KnowledgeLauncher
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 4 bags of bananas for $22.52. How much would it cost if you were to buy 2 bags?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2017
Divided 22.52 by 4 then just multiply that problem by two or you could just divide 22.52 by 2 and get your answer. 11.26 is your answer. Hoped I helped!
Answer Link

Otras preguntas

cd is congruent to df, e bisects df and cd= 14.2. find ef.
it's important to match your exercise shoes with the type of exercise in which you will be participating. true or false.
what precaution must you take with the beverage container so you can drink from it while working in the kitchen? of the descriptions below which one would be al
What is 78974 divided by 21?
what is 130 times 70
on september 21 which movie star made his tv deput in 1985? brad pitt, george clooney or jim carrey
I need help on this assignment please!!!
what is 1.5 as a mixed number and improper fraction?
what vitamins are antioxidents?
qualitative analysis includes _____.