Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Hardness and density are physical properties. a. True b. False
In "Paul's Case," members of the faculty don't like Paul's carnation because they think A. it's the mark of an early death. B. it's effeminate for a man to we
Question 14. 14. PowerPoint assumes every new slide, except for a blank slide, has _____.
what is the square root of 54 that lies between
The Socratic Method is named after this Greek philosopher. Sophocles Aristotle Socrates Zeno
A colon can be used to combine two clauses when you use it to represent the word? a. then, b. because, c. and, d. however
2) A company has determined that 2% of the pudding cups it produces are defective in some way. The pudding cups are sold in packages of two. a. What is the p
the square root of 54 lies between
Sedimentary rock _____. a.forms below the crust b.is made from cooling magma c.usually forms horizontal layers d.does not contain fossils
why did Spanish leaders want to push control into North America in the mid-1500s