Macaroniandcheeseyum
Macaroniandcheeseyum Macaroniandcheeseyum
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $7.99 a yard. If Jan buys 12.4 yards, how much will it cost her?

(Hint: Round it to two decimal places)

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2021

Multiply cost per yard by total yards:

7.99 x 12.4 = 99.08

Answer: $99.08

Answer Link

Otras preguntas

The O! Natural Company sells a juice in 1 gallon bottles. The current retail price of the juice is $3.50 for 1 gallon. In order to remain competitive, the compa
Read the rough draft of a student’s conclusion to an argumentative editorial. (1) Year-round schooling would help student achievement. (2) Not so much informat
Why was the supply of British goods limited prior to 1814? A) American goods were made of superior quality, and the demand for British goods was low. B) T
need help with a through d please
Jessie wants to save the same amount of money each week for a trip. He needs 3,060. if the trip is 36 weeks away, how muchmoney should Jessie save each week?
the ratio of the mass of a substance to its volume is called
What structures are found in plant cells that are not found in animal cells?
what is 1 divided by 5. i know it’s 0.2 but i don’t know how to get the answer.
plz help me and explain how you got your answer thx
what three components contribute to the state of complete health