s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

What are 2 ways the bill of rights oppose the idea of the divine right of kings
fill in the blank label each one and paris, homer , helen troy and agamemnon is already used but you can use more then once
What is an endospore and what value is it to bacteria
find the interest due on $5,000 at 11% for 3 years. a. 136.36 b. 165.00 c. 1,363.63 d. 1,650.00
What should be added to 3 to make the sum of 0?
what is (2/9v - ( -1/3v + 5/9)
The cylinders are similar. The volume of the larger cylinder is 9648 cubic inches. What is the volume of the smaller cylinder?
a fan is marked up 40% on the original price. The original was $20. What is the new price of the fan before sales tax?
Which of the following BEST describes the language of the Houyhnhnms in Gulliver's Travels? Language has no vowels. Pictures represent words and ideas. La
The product of what number and 7 is less than 49?