oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

This is super important need help real help no fake answers !
Generally, an online bank has ________ than a traditional bank. Which option correctly completes the sentence? Lower interest rates More ATM locations Highe
What cranial nerve pair supplies many organs in the ventral body cavity?
Write an equation of the circle given its center and radius
Name two ways that Minnesotans contributed to the war effort.
Why do the Scandinavian countries have high taxes? few workers little manufacturing low population social security
what is the inverse of the function f(x)=2x+1​
What is the circulatory system responsible for
if a, b, and c are three different numbers, which of the following equations has exactly one solution?
In what ways was Frederick II of Prussia an enlightened absolutist?