micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help anyone!? I need this done tonight and I need a math genius here

Help anyone I need this done tonight and I need a math genius here class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
The answer is very simple. If you have 8 ounces and in total they all cost $1.68, then all you have to do is divide.

If you want to isolate one particular grouping - in this case, 1 ounce, then 8 ÷ 1.68 = 0.21 per ounce.

Hope this helped you! :-D
Answer Link

Otras preguntas

Wilbur paid $7 for a sandwich. He now has $10. With how much money did he start?
A buyer's closing statement shows different items, including a purchase price of $58,325, an assumable mortgage of $55,000, a survey fee of $250, total debits o
The role of women in the world
Which ordered pair would form a proportional relationship with the point graphed below? GIVING 30 POINTS FOR CORRECT ANSWER!!!
HURRRY PLEASE 3x + 2y = 7 4x - 3y = -2 How many solutions can be found for the system of linear equations represented on the graph? A) no solution B) one solut
This dot plot is not symmetric, and the data set has three extreme values.Which of these measures is the best measure of variability for the dot plot? A. Interq
Is it plausible that the average commute time is actually 20 minutes? Explain.
What happened to the birthrate during the 1950’s? Use bar graph to be specific.
Human Impact on Resources Project: Roads in a Rainforest
What are some achievements of Polo? (sport)