AquaTyrant
AquaTyrant AquaTyrant
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

A shopper buys a 12- pound bag of oranges for $18.75. What is the unit price?

Respuesta :

mgum mgum
  • 13-01-2017
Divide $18.75 by 12 and it should give you the unit rate
Answer Link

Otras preguntas

How does 4/15=14/n? What does n equal?
Why does land heat up more faster than water?
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What kind of particles make up compound
What kind of particles make up compound
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What kind of particles make up compound
How does 4/15=14/n? What does n equal?