Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

45x678 using the distributive property
Simultaneous equation Find x and y 2x+y=5 X+3y=5
I need help with this one , please .  (13)^2(13)^-4(13)^5 = 13^_____    to what power ?    Can you explain please
what is the electron configuration of Ca2+
why is there so much nitrogen in the atmosphere
What is the volume of a box that has a length of 10 inches,a width of 3 inches,and a height of 7 inches!!
Four consecutive multiples of 10 have a sum of 300. What is the least of these numbers? F.20 G.30 H.40 J.50 K.60
Translate the statement into an equation:the difference of four times a number and eight is equal to twenty-three less than that number
15. Which one of the following choices is the closest in size to one serving of meat? A. A coffee mug B. A baseball C. An open palm D. A deck of cards
the temperature at which a given substance will change from a liquid into a gas ?