jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

Find surface area of a rectangle
A girl found the skull of an animal. She did not know what the animal was, but she was sure that it preyed on other animals for its food. Which clue led to her
How many inches equals one half of a mile
express 9680 in scientific notation
In the City of Ember,  Why would it frighten the children to see Ember's current storerooms?
Sam draws two polygons that are similar. The first polygon has a perimeter of 16 cm and the second polygon has a perimeter of 10 cm. If the shortest side of
a stray dog ate 12 pf your muffins.that was 3/10 pf all of them.with how many did you start
30°N, 120°E is located within the continent of..?
Why does photosynthesis not occur in animal cells?
The fish, dog, and bird are alike in many ways. One way is that they all have — A legs B hair C lungs D backbones