emmaarriaga33
emmaarriaga33 emmaarriaga33
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Shae spent $8.33 on seven Kit-Kats. If each Kit-Kat cost the same amount, how much does one Kit-Kat cost?

Respuesta :

jen4755 jen4755
  • 11-01-2022

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

8.33 / 7 = 1.19 each

Answer Link
emmamadyson1 emmamadyson1
  • 11-01-2022
Answer is 1.19. hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

Which two sentences are written in the subjunctive mood? A.You're smart; you'll take my advice. B.If I were the president, I would create more jobs. C.If Dia
The length of a rectangle is 1 less than twice the width. The area of the rectangle is 28 square feet. Which equation represents the situation?
HELP PLEASE Which option best describes the role of citizens in a democracy? A. To encourage the government to shift toward anarchy B. To follow the l
Can anyone help me with this?
Liquid water is denser than ice true or false
rewrite formula for t=n(p-c)
Why does high population growth cause problems in countries with low economic growth?
The variable x represents the number of angelfish Carlos bought and the variable y represents the number of parrotfish he bought. Carlos bought 405 tropical fis
What would you say is the principle means of characterization employed by the author
Simplify the radical expression 16x^2