raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this one

Q6

I need help with this one Q6 class=

Respuesta :

faizahhafzan06
faizahhafzan06 faizahhafzan06
  • 11-02-2022

Answer:

first answer

x >_ 4.50

nsjsnasiw

Answer Link
stuf2013010299
stuf2013010299 stuf2013010299
  • 11-02-2022

Answer:

(the cost of buying salad per pound) is more than or equal to $4.50

[tex]x\geq 4.50[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What is the remainder of 244 divided by 7?
. Write an algebraic expression for the following. the sum of 12 and 3 times a number 12+3 12+3n 12n+3 15
Where is the largest cathedral in Spain located?
How long do Ant Traps last?
What is a dislocation? What are the causes and treatments? Where does it usually occur ?
I need help on all besides a
*WILL MARK BRAINLIEST* Can someone PLEASE help me with this??
Please help need a 100
William is preparing a salad with pears and tangelo segments. He knows the crisp texture is okay and would like to add something more. Keeping texture and flavo
which was the first launched during the space race? A) rover B) satellite C) space shuttle D) space station