hawaiibusgirl
hawaiibusgirl hawaiibusgirl
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Asap! I’ll mark you brainlest
What does How much did each candy bar cost?





Add
Subtract
Divide
Multiply

Asap Ill mark you brainlest What does How much did each candy bar cost Add Subtract Divide Multiply class=

Respuesta :

yashiraj127
yashiraj127 yashiraj127
  • 11-03-2022

Answer:

One candy bar cost $4.02

Step-by-step explanation:

14.19 - 5.79 = 8.4 (total candy bar cost)

8.4 / 2 = 4.2 cost of one candy bar

Answer Link
nahom247
nahom247 nahom247
  • 11-03-2022

Answer:

4.2

Step-by-step explanation:

14.18-5.79 = 8.4

8.4/2 = 4.2

Answer Link

Otras preguntas

what happens in hydrolysis during photosynthesis ? plz ans in elaborate form
James has 16 balloons 1/4 of his balloons are red how many red balloons does he have?
Given log 2 = 0.3010, log 3 = 0.4771. Find the value of a) log 12 b) log 5.
what is water harvesting
with appropriate pronoun____________ man took the bat.
write a short note on atp
very, very thin due to lack of adequate food
Using only five odd numbers, add them up so that the result is 32, the five odd numbers have to be whole numbers only.
How do I multiply this?
write a short note on atp