angelinabilga angelinabilga
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

Jane spends $5.75 for lunch during 5 school days how much does she spend for lunch for ten days

Respuesta :

peep3059
peep3059 peep3059
  • 13-03-2022

Answer:

5.75x2=11.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statements accurately describe the English colonies in North America? Choose all answers that are correct. A. John Rolfe taught the Jamestown settlers how
numbers expressed using exponents are called
When did flashing Christmas lights get introduced? 1930's or 1950's?
find the rate of change for each situation .... a kitten grows from 5oz at birth to 3lb 5oz at six months..hint 1lb =16oz
What is the biggest selling Christmas single of all time?
what is the highest honor that Canadians can receive?
What was vaudeville? A. a small village park at the end of the trolley line B. a very sensationalistic newspaper C. a show that featured a wide variety of sh
What was Rudolph's punishment for his red nose?
Four equivalent expressions for 3(6m+3)
Explain the 10% rule for energy flow ________________________________________________