margareteady22 margareteady22
  • 10-04-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit cost (i.e. dollars per unit). Round the answer to 3 decimal places when necessary. A package of 3 AAA batteries costs $3.36.

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 10-04-2022
3.36/3= 1.12

Cost per unit = cost /units
Answer Link

Otras preguntas

Lisa drove 819 miles 13 hours. At the same rate, how long would it take her to drive 504 miles?
10 POINTS : What are 4 things created from Big Bang?
-6(2)divided by (-3)
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME PLEASE
The element of____ is a three dimensional shape
Which of the following is NOT true about digital media? O a Can use it at any time, from almost any place. b Oc O d People have to use it to communicate. People
How do you know that the sum of (-2 3/4) and 5/9 is rational?
Which of the following is not an example of an element of culture
2x + 5 = 11 inequalities
What square unit is parallelogram A