anitaljoyner1
anitaljoyner1 anitaljoyner1
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

If apples cost $1.08 per pound, how much would 3.8 pounds cost?

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 11-04-2022

Answer:

4.10

Step-by-step explanation:

1.08 * 3.8 = 4.104

but money is 2dp so...

4.10

Answer Link

Otras preguntas

The new tools of genetic engineering allow us to manipulate __________ directly. A. bacteria B. DNA C. RNA D. cell membranes
joe's Fun and Sun rents beach chairs. The store rented 300 beach chairs each month in April and in May.The store rented 600 beach chairs each month from June th
write 0.00000123 in scientific notation ?
What is x-intercept and y-intercept of 7x - 6y = 12
What is 100 times as much as 23.25
What is 125/1000 simplified
What are the truths and rights indicated by Thomas Jefferson
Complete the equation that is related to the given equation. m – 18.2 = –58
The Magna Carta was presented to King John in 1215 because people
writing to explain why the problem by about going to the laundromat that has a hidden question as single load of laundry cost $2 and its double oak cost for exp