26aaliyahzimmerman 26aaliyahzimmerman
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

A charm bracelet costs $65, plus $25 for each charm. The equation −25x+y=65 represents the cost y of the bracelet, where x is the number of charms.

The bracelet cost:

Respuesta :

ericareals2018 ericareals2018
  • 13-04-2022
The answer is $90x because 65+25 = 90
Answer Link

Otras preguntas

the term model minority is used to describe a group that?
The vertex form of the function is y = (x + )2 + .
need help asap another way to say 'window to the world' or a creative way to start a poetic analysis my intro was going to be; poets often create a window to th
At a hockey game, a vender sold a combined total of 156 sodas and hot dogs. The number of sodas sold was two times the number of hot dogs sold. Find the number
A 4-cup carton of milk costs $0.76. What is the price per pint?
Need help ASAP will mark BRAINLIESTAn essay is titled my favorite history an account of the lives of my family members from 1800 to the present. which would be
Which statement would be MOST important to include in a summary of the article? A Afghanistan has a higher birth and death rate than countries which are not at
Write the equation in slope-intercept form : -3y+5x=12
PLEASE SOMEONE PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEE
The following totals for the month of April were taken from the payroll records of Kingbird Company. Salaries $88800 FICA taxes withheld 6790 Income taxes withh