dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The result of subtracting two or more numbers
Which of the following are forms of protectionism? imposing tariffs dumping products applying quotas decreasing exports increasing imports
where were the first experiments in building empires conducted
Which of the following visual sources usually uses images and a few words to make a satirical comment about a particular event or situation? A. chart B. graph
Shirts cost $20 each and ties cost $12 each. Write an expression for the cost of s shirts and t ties. 20 + 12
Which plot events are key parts of chapter 7? Check all that apply. Squealer announces that the animals will no longer sing "Beasts of England.” The animals are
The harlem renaissance can best be described as
When a ray of light strikes a mirror perpendicular, what law does it states
Voters plavan essential role in the American system of democracy by: A. participating in elections. B. electing the members of the Supreme Court. C. amending th
The area of a parking lot is 1710 square meters. A car requires 5 square meters and a bus requires 32 square meters of space. There can be at most 180 vehicles