delgadoizzy885
delgadoizzy885 delgadoizzy885
  • 12-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 6-ounce bottle of hand lotion costs $3.75. what is the unit price?

Respuesta :

nkxn7dnm2p nkxn7dnm2p
  • 12-08-2022
$3.75/6 ounces
= 0.625 unit price
Answer Link

Otras preguntas

What are some things that need to be mobile? I need answers
one important goal of the Monroe doctrine (1823) was to
2. Explain what has to happen to join two monosaccharide units into a disaccharide.
what accounts for water's properties of adhesion and cohesion
What is a real life example of limited government.
does anyone know this one ???
Stephen does not like yogurt very much, but he loves apples. Since both make a good snack, Stephen’s mom makes a deal with Stephen. She will keep the refrigerat
How a gas produced by this photosynthesis process. Is recycled in nature
If the percentage of thymine is 30% what would the percentage of cytosine be
Just how small do you think an individual atom is